Bliżyn

Groźny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Bliżyn

Groźny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Bliżyn

20 grudnia 2019 r. w miejscowości Bliżyn na ul. Wąskiej doszło do groźnego wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych tuż po godzinie piątej. Kierujący pojazdem osobowym marki Seat Toledo prawdopodobnie nie zachowując należytych środków bezpieczeństwa, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy gdzie doszło do zderzenia z lokomotywą składu towarowego pociągu.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Bliżyn rozbity pojazd znajdował się obok nasypu kolejowego. Kierujący pojazdem o własnych siłach opuścił uszkodzony pojazd. Na miejscu zespół ratownictwa medycznego udzielił poszkodowanemu pomocy lekarskiej a następnie został on przetransportowany do szpitala na dalsze badania. W pojeździe nie było innych podróżujących.

Działania przybyłych ratowników PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonego pojazdu w którym zostało odłączone zasilanie od baterii akumulatora oraz zakręcona instalacja LPG. Ratownicy przy użyciu urządzeń pomiarowych sprawdzili również czy nie doszło do wycieku gazu z instalacji uszkodzonego samochodu. Sprawdzono także czy nie doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych. Skład pociągu towarowego przeznaczonego do przewozu cementu ani infrastruktura kolejowa w miejscu zdarzenia nie uległa uszkodzeniu.

W akcji ratowniczej trwającej ponad półtorej godziny brały udział dwa zastępy ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna w tym zastęp ratownictwa technicznego oraz zastęp z OSP Bliżyn. Ponadto na miejscu zdarzenia czynności medyczne prowadził trzyosobowy zespół ratownictwa medycznego natomiast czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia prowadził dwuosobowy patrol policji i przybyli pracownicy kolei.

Apelujemy do kierowców o wzmożoną ostrożność szczególnie na przejazdach kolejowych. Mamy okres zimowy poranki często są mgliste widoczność jest znacznie ograniczona. Zawsze przed wjazdem na przejazd kolejowy tym bardziej kiedy jest on niestrzeżony upewnijmy się czy jest on bezpieczny. Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę w kampaniach bezpieczny przejazd prowadzonych przez pracowników kolei, straży i policji. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, na które zwracano uwagę w tych kampaniach przy wjeździe na przejazd kolejowy. 

Źródło: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Strażacki.pl

20 grudnia 2019 r. w miejscowości Bliżyn na


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również