Gzin: Pożar domu jednorodzinnego

Gzin: Pożar domu jednorodzinnego

W dniu 9 czerwca 2013 roku około godziny 17:00 Miejskie Stanowisko Kierowania KM PSP w Bydgoszczy odebrało zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Gzin pod numerem 74 (woj. kujawsko-pomorskie). Dyspozytor natychmiast zadysponował do akcji ochotników z Gzina, Czarża, Dąbrowy Chełmińskiej oraz zawodowców z JRG 2 w Bydgoszczy. Jako pierwsi na miejscu zjawili się miejscowi druhowie. Chwilę po nich dotarły pierwsze zastępy z Czarża i Dąbrowy Chełmińskiej.

 

Pożar na poddaszu był już w fazie rozwiniętej. W pierwszej kolejności zbudowano linie gaśnicze, a część druhów ubierała aparaty ochrony dróg oddechowych. Przy użyciu drabin pożarniczych typu D10W ratownicy dostali się do środka. Gdy rozpoczęto walkę z płomieniami na miejsce docierały kolejne zastępy. Z budynku została wyniesiona butla z gazem.

 

 

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do wyniesienia pozostałości wyposażenia pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem służb ratowniczych. W sumie na miejscu zdarzenia pojawiło się siedem samochodów bojowych straży pożarnej. Działania zakończono po około 3 godzinach.

Tekst i zdjęcia: Artur Żywociński

 

{ rsmediagallery tags="20130610_gzin_pozar_domu"}

Strażacki.pl

Czytaj również