Iwonicz

Iwonicz: Dramatyczny wypadek na DK 28

Iwonicz: Dramatyczny wypadek na DK 28

Do zdarzenia doszło przed godziną 17. w piątek (8.09) na ul. Floriańskiej w Iwoniczu (DK28). Ze wstępnych informacji wiadomo, że rowerem podróżowała osoba dorosła z dzieckiem, które po zderzeniu z samochodem osobowym Toyota Yaris, zostało poważnie ranne. Chłopczyk został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

- Około 16.50 na ul. Floriańskiej w Iwoniczu, w ciągu drogi krajowej nr 28, doszło do zdarzenia drogowego - informuje asp. Paweł Buczyński - Kierujący rowerem przewożący dziecko wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod samochód osobowy marki Toyota. W wyniku zdarzenia poważnie ranne zostało dziecko, które zostało przetransportowane przez śmigłowiec LPR do szpitala w Rzeszowie. Kierujący rowerem  odmówił przebadania na zawartość alkoholu na miejscu, zostaną od niego pobrane próbki krwi do analizy. Kierowca Toyoty był trzeźwy - podsumowuje rzecznik.

Na miejscu działały służby ratunkowe: Zespół Ratownictwa Medycznego z Miejsca Piastowego, "Ratownik 10" z bazy LPR w Sanoku, dwa zastępy JRG Krosno.

Policjanci prowadzili czynności wyjaśniające przyczyny zdarzenia. Droga była zablokowana do około godziny 20:00.  

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Krosno112