Jałowiec: pożar nieużytków utrudniał ruch na DK-30

Jałowiec: pożar nieużytków utrudniał ruch na DK-30

Dnia 17-nastego lutego br. około godziny 12:30 dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaniu zostały zadysponowane do miejscowości Jałowiec, gdzie wzdłuż drogi krajowej numer 30 paliły się nieużytki. Po dotarciu na miejsce strażacy zlokalizowali mocno rozwinięty pożar suchych traw na przydrożnym polu.

 

Decyzją dowodzącego na miejsce wezwane wsparcie ze strony jednostek OSP z Pisarzowic i Radostowa. Dodatkowo na miejsce zdarzenia przybyły dwa patrole z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, których zadaniem była organizacja ruchu kołowego na mocno zadymionym odcinku DK-30. Jeszcze przed godziną 13-nastą sytuacja została opanowana, a wsparcie ze strony OSP zawrócone. Łącznie spaleniu uległo ponad dwa hektary nieużytków i suchej roślinności.

Po zakończeniu działań i powrocie jednostek do koszar, po około 20 minutach nieznany sprawca ponownie podpalił nieużytki z drugiej strony pola - w działaniach również udział brały dwa zastępy z JRG PSP Lubań oraz policja.

{ rsmediagallery tags="20140218_jalowiec_pozar_nieuzytkow"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet