Jankielówka: Trzy osoby utonęły w studni

Jankielówka: Trzy osoby utonęły w studni

W piątek, tj. 31 maja br. w miejscowości Jankielówka (woj. podlaskie) doszło do tragedii, w której zginęły trzy osoby, w tym dwóch strażaków - ochotników biorących udział w akcji ratowniczej.

 

Około godziny 15 na terenie swojego gospodarstwa do studni wpadł 23-letni mężczyzna. Na pomoc ruszył jego brat, którego strażacy po przybyciu na miejsce zdążyli ewakuować z 40-metrowej studni i po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazali w ręce pogotowia ratunkowego.

Niestety, w trakcie próby odszukania ciała pierwszego z mężczyzn śmierć poniosło dwóch członków jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach, którzy utonęli w trakcie schodzenia w głąb studni.

 

Do działań skierowano dodatkowe zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Suwałk, które wydobyły zwłoki jednego z druhów biorących udział w akcji. W dalszym ciągu przy pomocy specjalistycznego sprzętu ratownictwa wodno - nurkowego trwa lokalizowanie pozostałych ciał znajdujących się na dnie studni. Działania są utrudnione ze względu na dużą głębokość studni co uniemożliwia wprowadzenie do niej płetwonurków. Jak informują strażacy, niemożliwe jest również wypompowanie wody.

{ rsmediagallery tags="20130531_jankielowka_trzy_osoby_utonely_w_studni"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również