Janków Przygodzki: Wybuch gazu [ zdjęcia oczami strażaka]

Janków Przygodzki: Wybuch gazu [ zdjęcia oczami strażaka] 

Wczoraj, tj. 14 listopada br. około godziny 13:30 służby ratownicze zostały poinformowane o wybuchu i pożarze gazociągu wysokiego ciśnienia w małej miejscowości Janków Przygodzki w województwie wielkopolskim. Na miejsce natychmiast zostały skierowane zastępy Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Jak się dzisiaj dowiadujemy w zdarzenia zginęły niestety dwie osoby, a 13 zostało rannych. Wśród rannych jest troje dzieci. Jedna z poszkodowanych kobiet została przewieziona do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich – znajduje się w śpiączce. Osoby ranne mają poparzenia od 10 do 30% ciała oraz drogi oddechowe.

Spłonęło 10 budynków mieszkalnych oraz dwa gospodarcze. Jak informują świadkowie zdarzenia, zajął się również las. Spaleniu uległo również wiele samochodów. W działaniach gaśniczych brało udział 55 zastępów straży pożarnej, kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz ponad stu policjantów. Miejscowym strażakom pomagali również strażacy z sąsiednich powiatów.

 

Pożar został już ugaszony. W tej chwili prowadzone są prace naprawcze na gazociągu. Specjalna komisja prowadzi dochodzenie.

Na miejsc działała również grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego, a także Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Obszerną fotorelację od wewnątrz możecie obejrzeć poniżej dzięki uprzejmości Mateusza Nele - OSP Zduny.

{ rsmediagallery tags="20131115_jankow_przygodzki_wybuch_gazociagu"}

Strażacki.pl

Czytaj również