Jedlina-Zdrój: Pożar kamienicy wywołany wybuchem gazu

Jedlina-Zdrój: Pożar kamienicy wywołany wybuchem gazu

Dwie osoby zginęły w jednym z mieszkań w Jedlinie-Zdroju w wyniku pożaru mieszkania zapoczątkowanego wybuchem butli z gazem. Do wybuchu doszło przed godziną 5 rano w mieszkaniu położonym na drugim piętrze trzykondygnacyjnej kamienicy na ul. Górniczej.

 

Na miejscu zdarzenia pracowało siedem zastępów straży pożarnej. - Efektem wybuchu był m.in. pożar, który całkowicie zniszczył mieszkanie. Pojawiły się także pęknięcia na ścianach kamienicy, dlatego jej stan będzie musiał ocenić nadzór budowlany - informował media rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu st. kpt. Krzysztof Gielsa.

 

 

W związku z prowadzonymi działaniami ratowniczo-gaśniczymi ewakuowano z budynku około 30 lokatorów. Na szczęście pożar wybuchł nad ranem, kiedy większość mieszkańców kamienicy już wstała, co w dużej mierze przyczyniło się do sprawnej i szybkiej ewakuacji, a przede wszystkim do ograniczenia liczby ofiar. Niestety w pożarze zginęły dwie kobiety, jedna z nich była lokatorką mieszkania w którym doszło do wybuchu, a druga uległa zaczadzeniu kiedy prawdopodobnie usiłowała się schronić przed rozprzestrzeniającym się pożarem na wyższej kondygnacji budynku.

 

 

Technicy policyjni oraz prokurator prowadzą czynności dochodzeniowe zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności w jakich doszło do wybuchu pożaru. Budynek został sprawdzony przez pracowników nadzoru budowlanego, którzy stwierdzili pęknięcia na jednej ze ścian między drugim a trzecim piętrem, która została zakwalifikowana do wyburzenia. Część mieszkańców kamienicy znalazła schronienie u swoich rodzin, a pozostali decyzją władz lokalnych zostali tymczasowo zakwaterowani w pobliskim pensjonacie.

Video: YouTube

 

 

 

Strażacki.pl

Czytaj również