Jelenia Góra: Boczne zderzenie przy ZUS-ie

Jelenia Góra: Boczne zderzenie przy ZUS-ie

Wczoraj, tj. 4 sierpnia br. około godziny 18.30 do SK KM w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszły na skrzyżowaniu ulic Sygietyńskiego i Kiepury. Kierujący samochodem marki Ford Mondeo, nie dostosował się do przepisów drogowych i z dużą prędkością, o czym świadczą ślady hamowania, uderzył w prawy bok, prawidłowo jadący pojazd marki Mazda.

Jako pierwsza na miejscu zdarzenia pojawiła się ekipa pogotowia ratunkowego, która zajęła się rannymi z samochodu. Niestety nie mogli dostać się do siedzących z prawej strony pasażerów. Dlatego za dysponowano zastęp GBA 2,5/16 - MB Atego 1325 4x4 / PS Szczęśniak z JRG nr 2 Jelenia Góra.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego tj. rozpieracza ramieniowego oraz nożyc hydraulicznych dostali się do osób uwiezionych w samochodzie. W samochodzie oprócz osób dorosłych, którzy z potłuczeniami zostali przetransportowani do szpitala na obserwacje, trafiło również małe dziecko.

Na miejscu zdarzenia oprócz Wydziału Ruchu Drogowego oraz Prewencji, pojawili się policyjni technicy. Kierowca Forda został zatrzymany i przewieziony na komendę policji.

{rsmediagallery tags="20130805_jelenia_gora_zderzenie_przy_zusie"}

Strażacki.plCzytaj również