Jelenia Góra: Kolizja wozu strażackiego z Seatem

Jelenia Góra: Kolizja wozu strażackiego z Seatem

Dzisiaj (25.11.13) około godziny 7.30 doszło do kolizji drabiny mechanicznej SD-37 z JRG 1 Jelenia Góra z samochodem marki Seat. Do zdarzenia doszło na ulicy Cieplickiej.

 

Strażacy udawali się alarmowo do pożaru sadzy w kominie w Michałowicach. Jadący w przeciwnym kierunku kierowca Seata, widząc zaparkowane samochody zwolnił i udostępnił swobodny przejazd zastępom straży pożarnej. Pierwszy zastęp przejechał bez problemu, w drugi wjechał Seat, po tym jak kierujący Toyotą nie zachował ostrożności i uderzył w tył Seata Ibizy. Seat wjechał na przeciwległy pas ruchu i wbił się w lewy bok wozu strażackiego. Do szpitala został przetransportowany kierowca Seata po tym jak skarżył się na drętwienie rąk.

Po zbadaniu kierowcy Toyoty na obecność alkoholu w organizmie okazało się, że sprawca miał 0.4 promila. Niestety w zdarzeniu została uszkodzona jedna z podpór drabiny, która uniemożliwi jej prace. Trzeba również wspomnieć, że w powiecie jeleniogórskim jest to jedyna drabina mechaniczna mająca 37 m wysokości. Samochód marki Seat skazany jest na kasację z powodu szkód, których doznał.

W kolizji brał udział: - 341[ D]51 - SD-37 - Jelcz / Magirus - JRG 1 Jelenia Góra.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:
- 341[ D]21 - GBA 2,5/16 - MB Atego 1325 / PS Szczęśniak - JRG 1 Jelenia Góra,
- 341[ D]43 - SCRt – MB 1726 / Bronto - JRG 1 Jelenia Góra,
- 341[ D]90 – SLOp – MB Sprinter 313 CDI 4x4 / PS Szczęśniak – JRG 1 Jelenia Góra,
- WRD – KMP Jelenia Góra,
- zespół pogotowia ratunkowego.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości jednego ze strażaków.

{ rsmediagallery tags="20131125_jelenia_gora_kolizja_wozu_strazackiego"}

Strażacki.pl

Czytaj również