Jelenia Góra: Zadymienie mieszkania w bloku

Jelenia Góra: Zadymienie mieszkania w bloku

W dniu 22 maja 2013 roku, około godziny 11:30, do Stanowiska Kierowania KM w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na jednym z osiedli mieszkaniowych. Na miejsce zadysponowano natychmiast średni samochód gaśniczy oraz podnośnik hydrauliczny.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy 342[ D]21 GBA 2,5/16 MB Atego 1325 oraz 342[ D]53 SH-18 Star 200 z JRG 2 w Jeleniej Górze. W wyniku rozpoznania dowodzący działaniami zadecydował by do mieszkania dostać się przez okno. Do mieszkania weszli strażacy w aparatach powietrznych. Chwilę później, na miejsce przybyła lokatorka z mieszkania w którym trwały działania.

Okazało się, że Pani w porannym pośpiechu, zapomniała wyłączyć kuchenkę. Dowódca akcji poinformował nas, że do takich zdarzeń dochodzi bardzo często. W niedługim czasie na miejsce działań ratowniczych dotarła policja.

APELUJEMY by pamiętać o wyłączeniu wszelkich niepotrzebnych urządzeń elektrycznych, zakręceniu gazu przed wyjściem z domu. Ostrożności nigdy za wiele!

{ rsmediagallery tags="20130523_jelenia_gora_zadymienie_mieszkania"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również