Jelenia Góra: Znaleziono zwłoki mężczyzny w stawie

Jelenia Góra: Znaleziono zwłoki mężczyzny w stawie 

W dniu 10 kwietnia 2013 roku kilka minut po godzinie 15, jeleniogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o makabrycznym odkryciu przy zalanym skwerku Kolberga/Moniuszki w Jeleniej Górze. W zaroślach, na placu, nieopodal bloków, znaleziono zwłoki. Aby móc się do nich dostać, potrzebna była pomoc jeleniogórskich strażaków.

Do makabrycznego odkrycia doszło nieopodal bloków przy ul. Kolberga, na terenie określanym przez mieszkańców jako „dołek”. Podczas większych opadów czy roztopów, na części terenu powstaje mały "staw" i to właśnie w jego zaroślach znajdowało się ciało.

Zwłoki leżały w odległości około 50 m od zabudowań, na terenie placu gdzie mieszkańcy często wychodzą z psami. Po wyciągnięciu ciała przez strażaków z grupy wodno–nurkowej KM PSP w Jeleniej Górze okazało się, że jest to ciało mężczyzny w znacznym stanie rozkładu.

Okoliczni mieszkańcy podejrzewają, że może to być zaginiony w zeszłym roku mężczyzna, mieszkaniec ul. Karłowicza w Jeleniej Górze, jednak na to pytanie odpowie postępowanie wyjaśniające. Obecnie ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Na miejsce zadysponowano:
- 341[ D]22 - GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1325,
- 341[ D]90 - SLOp Mercedes Benz Sprinter 313 CDI 4x4 + 341-Ł01

{ rsmediagallery tags="20130410_zwloki_w_stawie"}

Strażacki.pl

Jelenia Góra: Znaleziono zwłoki mężczyzny w stawie 

Czytaj również