Justynów: Tragiczny pożar

Justynów: Tragiczny pożar 

W dniu 6 grudnia 2013 r. tuż po godzinie 12 dyżurny operacyjny stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Justynów, przy ul. Hulanki (powiat łódzki wschodni).

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży okazało się, że pożarem objęty jest budynek tzw. przybudówki do garażu, a na zewnątrz pomieszczenia znajduje się palące się ciało mężczyzny w wieku ok. 50 lat. Strażacy niezwłocznie przystąpili do gaszenia odzieży na palącym się mężczyźnie. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny na skutek rozległych oparzeń na całej powierzchni ciała. Strażacy ugasili palącą się przybudówkę o powierzchni ok. 12 m2.

Prawdopodobnie osoba zamieszkująca w tym pomieszczeniu próbowała rozpalić ogień w piecyku typu „grzybek” substancją łatwopalną. Rozpalenie ognia takim sposobem doprowadziło do zapalenia się łatwopalnej substancji i odzieży na mężczyźnie oraz znajdującej się w pomieszczeniu dużej ilości innych materiałów łatwopalnych . W działaniach brało udział 5 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej.

{ rsmediagallery tags="20131206_justynow_tragiczny_pozar"}

Strażacki.pl

Czytaj również