Kalisz: Strażacy dzieciom

Kalisz: Strażacy dzieciom

Grill, przejazdy w siodle, zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji czekało na uczestników IV Gminnego Festynu „Strażacy Dzieciom”, który odbył się w niedzielę, 9 czerwca br., na terenie OSP Warszówka. Podczas loterii najdrożej wylicytowano hełm strażacki z podpisem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Konkurencje zręcznościowe dla strażaków ochotników z terenu gminy Blizanów były przeplatane z pokazami strażackimi w tym: ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP Blizanów oraz Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Poznaniu z udziałem psów ratowniczych. Ponadto można było oglądać ekspozycje sprzętu pożarniczego i ratownictwa wodnego OSP Kalisz. A licznie zgromadzona publiczność mogła schronić się przed słońcem w cieniu ponad 400-letnich dębów.


Imprezę uświetniła swoim występem Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pruszków. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywał.  Dochód z niej- jak również z zlicytowanych fantów – będzie przeznaczony na organizację letniego wypoczynku dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Blizanów w Szklarskiej Porębie.

Impreza została zorganizowana dzięki współpracy Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Blizanowie i jednostki OSP Warszówka.

{ rsmediagallery tags="20130610_Kalisz_strazacy_dzieciom"}

Strażacki.pl

Czytaj również