Kotlin

Karambol na krajowej jedenastce

Dzisiaj, tj. 19.12.2014 roku przed godziną 9 na krajowej jedenastce w miejscowości Kotlin doszło do groźnie wyglądającego zderzenie 2 samochodów osobowych oraz samochodu dostawczego. W wyniku zderzenie 2 osoby trafiły do szpitala.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, zabezpieczaniu wycieku paliwa z jednego z rozbitych pojazdów po przez podanie piany gaśniczej oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia.

Z nieustalonych dotąd przyczyn na łuku drogi doszło do zderzenia 3 samochodów. Z wstępnych ustaleń wynika, że na środku jezdni zderzył się VW Golf jadący w kierunku Jarocina z Peugeotem 308 jadącym w kierunku Pleszewa. W wyniku zderzenia golf uderzył następnie w samochód dostawczy marki VW LT. W wyniku zdarzenia hospitalizowane zostały 2 osoby: mieszkaniec Sieradza kierujący VW Golfem i mieszkaniec Witaszyc – kierowca Peugeota. Obrażenia, jakie odnieśli uczestnicy zderzenia nie zagrażają ich życiu. Kierowcy byli trzeźwi. Przyczyny zdarzenia drogowego wyjaśni dochodzenie prowadzone przez jarocińskich policjantów. – Relacjonuje sierż. Sztab. Agnieszka Zaworska rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Droga krajowa była zablokowana około 4 godzin. W tym czasie policja wyznaczyła objazdy przez Magnuszewice oraz Twardów.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[ P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

459[ P]26 SLRt Ford Transit – OSP KSRG Witaszyce

459[ P]43 GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 – OSP KSRG Kotlin

U449 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

U450 Kia Cee`d II – KPP Jarocin

U461 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

PJA F554 Fiat Stilo – KPP Jarocin

S34 VW Crafter – ZRM Jarocin

Strażacki.pl

Dzisiaj, tj. 19.12.2014 roku przed godziną 9 na krajowej jedenastce w miejsc

Czytaj również