Tychów Stary - Starachowice

Karambol na leśnym odcinku drogi wojewódzkiej w744

Karambol na leśnym odcinku drogi wojewódzkiej w744

W dniu 15 listopada przed godziną 8:00 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach dotarło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 744. Zdarzenie miało miejsce na leśnym odcinku drogi między Tychowem Starym a Starachowicami. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że w karambolu uczestniczyło pięć samochodów: Audi A6, VW Touran, VW Sharan, Nissan Primera oraz samochód dostawczy Mercedes Sprinter. Droga wojewódzka nr 744 została zablokowana w obu kierunkach.

Pojazdami podróżowali tylko kierowcy którzy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy Audi A6 i odłączeniu akumulatorów w pojazdach biorących udział w zdarzeniu. Strażacy opatrzyli kierowcy Audi ranę ciętą głowy, zastosowali kołnierz ortopedyczny oraz zapewnili komfort termiczny. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez lekarza, który zadecydował o zabraniu jednego z nich do Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

W zdarzeniu udział brały trzy zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Mirzec i Tychów Stary.

Strażacki.pl

W dniu 15 listopada przed godziną 8:00 do Sta

Galeria

Czytaj również