Wisniówka

Karambol z udziałem 17 pojazdów w msc. Wisniówka

Karambol z udziałem 17 pojazdów w msc. Wisniówka
22 stycznia 2020r. w miejscowości Wiśniówka gm. Masłów na trasie S7 na wysokości węzła Kielce-Północ w kierunku Warszawy, doszło do karambolu w którym uczestniczyło 17 pojazdów zarówno osobowych jak i ciężarowych. Uszkodzone samochody blokowały ruch w kierunku Warszawy, a 24 osoby biorące udział w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej na miejscu obecna była policja i pogotowie ratunkowe.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na samochód osobowy marki Opel Astra, który zapalił się w wyniku wypadku. Po ugaszeniu pożaru, w miarę przybywania kolejnych zastępów straży pożarnej ratownicy sprawdzali auta odłączając zasilanie z akumulatorów, oraz wspólnie z pogotowiem ratunkowym udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala cztery osoby - pozostali poszkodowani nie odnieśli groźnych obrażeń, które mogły by zagrażać życiu i zdrowiu.

Na miejscu zdarzeń działa grupa operacyjna komendanta miejskiego PSP w Kielcach w składzie: bryg.: Sławomir Karwat - komendant miejski PSP, bryg. Marcin Charuba, bryg. Piotr Sokól, mł. bryg. Artur Potrzeszcz oraz mł. kpt. Adam Kotaś.
Ze względu na dużą ilość osób biorących w zdarzeniu i niską temperaturę otoczenia na miejsce zadysponowano przyczepę kwatermistrzowską z namiotem pneumatycznym, których został rozłożony w celu zapewnienia komfortu termicznego uczestnikom zdarzenia. Dalsze działania polegały na usunięciu plamy substancji ropopochodnej, a uszkodzone pojazdy zostały przesunięte na jeden pas jezdni w celu udrożnienia ruchu w kierunku Warszawy.

W działaniach które trwały ponad 4 godziny udział wzięło 11 zastępów straży pożarnej.

Strażacki.pl

22 stycznia 20


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również