Katowice: Pożar domu jednorodzinnego

Katowice: Pożar domu jednorodzinnego 

Wczoraj, tj. 5 marca około godziny 17.40 do SK KM w Tychach wpłynęło zgłoszenie z WSKR w Katowicach z poleceniem zadysponowania ciężkiego plutonu gaśniczego do pomocy przy pożarze domu w Katowicach przy ul. Wilczewskiego. Na miejsce wysłany został ciężki pluton gaśniczy z JRG Tychy w składzie trzech zastępów (GBA, GCBA, GCBA).

 

Na miejscu pożaru działały już zastępy z JRG 1 Katowice (GCBA, GCBA, SLOp), JRG 2 Katowice (GBA, GCBA, SD, SLRr), OSP Katowice Szopienice (GCBA). Po kilku minutach na miejsce dojechał również zastęp z JRG Mikołów (GCBA). Na miejsce zadysponowane zostały również: Pogotowie Gazowe i Energetyczne, ZRM oraz Policja. Ulica Wilczewskiego w miejscu pożaru została wyłączona z ruchu.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów pożarem objęty był samochód dostawczy, przybudówka z wyposażeniem oraz ściana zewnętrzna i dach domu. Natychmiast zostały podane prądy wody na przybudówkę i dach oraz prąd piany na pojazd. Łącznie pożarem objęta została powierzchnia około 50 - 60 m2 elewacji i około 80m2 dachu. Po około 30 minutach pożar został opanowany. Po kolejnych 20 minutach zastępy z JRG Tychy i Mikołów zostały odesłane do koszar.

W kulminacyjnym momencie działań na miejscu działało 11 zastępów PSP i jeden zastęp OSP. Dodatkowo na miejscu był obecny i kierował działaniami ratowniczo-gaśniczymi oficer operacyjny z KM PSP w Katowicach. Ze względy na rozmiar pożaru oraz powstałe straty zostanie przeprowadzone policyjne dochodzenie celem ustalenia przyczyn pożaru.

 { rsmediagallery tags="20140306_katowice_pozar_domu_jednorodzinnego"}

Strażacki.pl

Czytaj również