Katowice: Usuwanie skutków gwałtownych burz

Katowice: Usuwanie skutków gwałtownych burz

W dniu 11 czerwca br., zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Katowic usuwały skutki obfitych opadów deszczu i gwałtownych burz. Zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szopienicach interweniował w tym czasie dwukrotnie.

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali około godziny 15.20 które dotyczyło układania worków  z piaskiem na ulicy Roździeńskiej. Na miejscu zdarzenia był już zastęp GCBA 5/32 z JRG 1 Katowice. Ochotnicy po przyjeździe na miejsce otrzymali zadanie ułożenia wału z worków z piaskiem, zabezpieczającym wejście do dawnej Walcowni Cynku po Hucie Metali Nieżelaznych w Szopienicach. Wał został ułożony na długości 2 metrów i wysokości 70 centymetrów. Działania zastępu GBA 0.75/2 trwały godzinę.

W międzyczasie zastęp z PSP udał się do kolizji na ulicę Murckowską.

Drugie zgłoszenie ochotnicy z Szopienic otrzymali po godzinie 17.00. Zostali zadysponowani do konaru zwisającego nad jezdnią na ulicy Górniczego Dorobku. Po przyjeździe na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym zastał drzewo o długości 5 metrów położone na jezdni. Zagrożenie zostało usunięte w 30 minut przy użyciu pilarek.

{ rsmediagallery tags="20130613_Katowice_usuwnanie_skutkow_gwaltownych_burz"}

Strażacki.pl

Czytaj również