Kozarzew: Uwięziony kot na słupie energetycznym

Kozarzew: Uwięziony kot na słupie energetycznym

W dniu 23 maja br., około godziny 09:40, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym kocie, który wszedł na słup energetyczny i znajduje się na wysokości około 7 metrów nad ziemią. Dyżurny operacyjny natychmiast zadysponował do zdarzenia jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Kazimierza Biskupiego oraz poinformował pogotowie energetyczne.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznania zgłoszenie potwierdzono. Z informacji uzyskanej od zgłaszającej, zwierzę uwięzione było od wczoraj. Po konsultacji z energetyką, do słupa sprawiona została drabina mechaniczna. W międzyczasie pracownicy pogotowia energetycznego zajęli się wyłączeniem energii elektrycznej w linii naziemnej na terenie działań i w najbliższej okolicy.

 

Po upewnieniu się, że jest bezpiecznie, jeden ze strażaków wszedł na drabinę, zdjął kota ze słupa energetycznego i przekazał go właścicielce. Mimo przerażenia, zwierzę dosyć łatwo dało się schwytać. Po zejściu z drabiny i zakończeniu działań, pogotowie energetyczne przywróciło prąd na terenie działań. Działania ratownicze trwały prawie półtorej godziny.

Siły i środki:

  • 379[ P]52 - GBA 2,5/16 Star 244 /JZS - OSP Kazimierz Biskupi
  • Pogotowie Energetyczne

{ rsmediagallery tags="20130523_kazimierz_biskupi_kot"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również