Kobierzyce: Wypadek na drodze krajowej numer 8

Kobierzyce: Wypadek na drodze krajowej numer 8

Wczoraj wieczorem, tj. 23 maja br. miał miejsce poważny wypadek drogowy w miejscowości Kobierzyce, na drodze krajowej numer 8. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce zostały zadysponowane odpowiednie siły i środki jednostek ochrony przeciwpożarowej, zespół pogotowia ratunkowego i policja.

Po dojeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że samochód osobowy uderzając w przydrożny mostek wpadł do rowu. Osoba kierująca znajdowała się poza pojazdem, natomiast pasażerka, czternastoletnia dziewczyna, była uwięziona we wraku pojazdu, z poważnym urazem kończyn dolnych.

Działania służb ratunkowych polegały na uwolnieniu osoby znajdującej się w pojeździe za pomocą sprzętu hydraulicznego oraz przetransportowaniu osoby poszkodowanej do karetki zespołu ratownictwa medycznego. Czternastolatka została odwieziona do szpitala.

Droga krajowa na czas uwalniania osoby uwięzionej była całkowicie zablokowana. Następnie został wprowadzony ruch wahadłowy. Działania służb na miejscu zdarzenia trwały około dwóch godzin.

W działaniach udział wzięły następujące zastępy:

330[ D]25 - GCBA 5/32 - Scania P360 - JRG Kąty Wrocławskie
339[ D]71 - GCBA 4/32 - Mercedes Benz Atego 1629 4x4 - OSP Kobierzyce
338[ D]71 - GLBM 0,1/0,2 Ford Transit - OSP Pustków Wilczkowski

{ rsmediagallery tags="20130524_kobierzyce_wypadek"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również