Kolbudy

Kolbudy: Podczas rozbiórki silos przewrócił się i przygniótł mężczyznę. Nie żyje 49-latek

Kolbudy: Podczas rozbiórki silos przewrócił się i przygniótł mężczyznę. Nie żyje 49-latek

19 października 2021 r. o godzinie 12:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Kolbudy podczas rozbiórki silosu cementowego jeden z usuwanych elementów osunął się i przygniótł wykonującego prace rozbiórkowe mężczyznę.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dotarciu do osoby poszkodowanej. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Konieczne było użycie podnośnika hydraulicznego oraz dźwigu, z których wykorzystaniem strażacy zabezpieczyli i zdjęli z silosu sprzęt oraz elementy zagrażające pracownikom zakładu.

W działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej, w tym Komendant Powiatowy PSP, zastępy z JRG Pruszcz Gdański, OSP Kolbudy, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego Tczew,  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego Słupsk, a ponadto Zespół Ratownictwa Medycznego, Lekarz Sądowy, Policja, Prokurator oraz Służba BHP.

Źródło: KP PSP w Pruszczu Gdańskim 

Strażacki.pl

19 października 2021 r. o godzinie 12:10 do Stanowiska Kierowania Komendan

Galeria

Czytaj również