Pijanów

Kolejna nietypowa akcja - strażacy uratowali krowę, która wpadła do piwnicy

Kolejna nietypowa akcja - strażacy uratowali krowę, która wpadła do piwnicy

Wczoraj, tj. 24 lipca br. po godzinie 5 rano strażacy z OSP KSRG Wilczkowice zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia - w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Pijanów (gm. Słupia Konecka) krowa wpadła do piwnicy znajdującej się w pomieszczeniu gospodarczym obok obory.

Po przybyciu na miejsce naszego zastępu, jak również ze Słupi, dokonano rozpoznania, z którego wynikło, iż krowa znajduję się w piwnicy o wysokości ok. 2 metry, zwierze nie doznało większych uszczerbków na zdrowiu, a otwór, przez który tam się dostało jest zbyt wąski, aby bezpiecznie wydostać je na zewnątrz. Po przekazaniu tych informacji dyżurnemu dostaliśmy informacje, aby zabezpieczyć teren działań i poczekać na przybycie zastępu z JRG- relacjonują strażacy.

Po przybyciu na miejsce zastępu z JRG podjęto decyzje o powiększeniu otworu, po uzyskaniu zgody od właściciela obiektu na pracę rozbiórkowe przystąpiono do działań.

Pierwsza próba wydostania zwierzęcia z pułapki okazała się nie skuteczna-zwierze zabezpieczone ze specjalne pasy próbowano wydostać za pomocą ciągnika rolniczego wyposażonego w tur.

Zdecydowano o wyburzeniu części fundamentu znajdującego się w wejściu oraz zrobieniu podkopu przed budynkiem. Dopiero te działania przyniosły końcowy sukces, zwierze o własnych siłach i pomocy ratowników wyszło na zewnątrz. Zwierzę pomimo było nadzwyczaj spokojne, ratownicy przybyli na miejsce zdarzenia dołożyli wszelkich starań, aby ostrożnie wydostać zwierze z potrzasku, a gospodarze byli zadowoleni końcowym sukcesem akcji.

Trzeba przyznać, że takiego zgłoszenia i w takiej akcji nasza jednostka jeszcze nie uczestniczyła w całej swojej historii - dodają strażacy.

Siły i środki zadysponowane:

  • JRG Końskie 431(T)21, 90 (zastępca dowódcy JRG)
  • OSP KSRG Słupia Konecka 439(T)60
  • OSP KSRG Wilczkowice 439(T)44
  • Policja

Info/foto dzięki uprzejmości: OSP KSRG Wilczkowice

Inna nietypowa akcja: Strażacy ratowali krowę, która weszła na dach - Czytaj więcej 

Strażacki.pl

Wczoraj, tj. 24 lipca br. po godzinie 5 rano s


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również