Kolonia Ujazd: Pożar domku letniskowego

Kolonia Ujazd: Pożar domku letniskowego

W dniu 18 października br. tuż przed północą straż pożarna została powiadomiona o pożarze altanki w miejscowości Kolonia Ujazd. Po dotarciu na miejsce pożaru dwóch pierwszych zastępów z OSP Ujazd okazało się ,że objęty pożarem był cały domek letniskowy z całą jego zawartością.

 

Ogień stwarzał zagrożenie dla przylegającego garażu oraz mogło dojść do wybuchu gazu, gdyż przy werandzie domku znajdowały się dwie butle z gazem propan butan, które były objęte pożarem. Na miejsce zdarzenie zostały również zadysponowane zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie oraz ochotnicy z Przesiadłowa i Będkowa.

Pierwszy etap działań polegał na obronie przylegającego garażu, schładzaniu butli gazem oraz zbiciu płomieni w celu zabezpieczenia przed dalszym rozprzestrzenianiem się ognia. Po podaniu pierwszych prądów wody butle z gazem zostały odciągnięte na bezpieczną odległość i były schładzane. Drugim etapem strażaków było przystąpienie do częściowej rozbiórki blaszanej konstrukcji dachu oraz przelaniu pogorzeliska.

 

Akcja Gaśnicza trwała około 3 godziny. Wszystkie jednostki wróciły do koszar tuż po godzinie 2 w nocy. To nie koniec zmagań z domkiem letniskowym. Następnego dnia tuż po godzinie 11 ochotnicy z Ujazdu zostali zadysponowali dwoma zastępami ponownie do pożaru domku w Kolonii Ujazd. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że ponownie zapaliła się konstrukcja dachu między blachą a podbitką dachu. Strażacy podali jeden prąd wody i rozebrali konstrukcje jednej ścianki i kawałek części dachu, gdzie występowały zarzewia ognia i dokładnie przelali te miejsca. Akcja gaśnicza zakończyła się zakończyła się tuż przed godziną 13:00.

Siły i środki:

OSP UJAZD :
MAN TGS 26.440 GCBA 11/65
STAR 244 GBM 2,5/8

JRG TOMASZÓW MAZOWIECKI:
SCANIA P360 GCBAPr 4/32/500

OSP PRZESIADŁÓW:
MAN TGM GBA 2,5/16
STAR 266 GBA 2,5/16

OSP BĘDKÓW
STAR 244 GBA 2,5/16

{ rsmediagallery tags="20131020_kolonia_ujazd_pozar_domku_letniskowego"}

Strażacki.pl

Czytaj również