Konin: Kolizja wywrotki ze składem szynowym

Konin: Kolizja wywrotki ze składem szynowym

W godzinach porannych dnia 17 czerwca br. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o kolizji w Koninie - Pątnowie przy ul. Kazimierskiej. Kierujący samochodem ciężarowym typu wywrotka marki Renault wjechał na przejazd kolejowy wprost pod jadący szynowy skład remontowy.

Dyżurny SKKM zadysponował samochody ratowniczo - gaśnicze oraz ratownictwa technicznego z JRG PSP Nr 1 i 2 w Koninie i ZSP PAK KWB Konin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali przewrócony na bok samochód ciężarowy, na nim pojazd szynowy.

W wyniku tego zderzenia poszkodowanych zostało pięć osób. Po udzieleniu im pomocy medycznej przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego, poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w samochodzie ciężarowym i jego zabezpieczeniu przed ewentualnym powstaniem pożaru. Po przybyciu specjalnego dźwigu, pojazd szynowy ustawiono na szynach, a wywrotkę postawiono na kołach i następnie oba pojazdy odholowano.

W działaniach trwających prawie 5 godzin udział brało 10 strażaków. Dochodzenie w sprawie okoliczności powstania zdarzenia prowadzi Policja.
{ rsmediagallery tags="20130617_konin_kolizja_wywrotki_ze_skladem_kolejowym"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/