Konin: Przewrócony samochód ciężarowy z naczepą na trasie Warszawskiej

Konin: Przewrócony samochód ciężarowy z naczepą na trasie Warszawskiej

W dniu 26 lipca 2013r, po godzinie 8.00 na trasie Warszawskiej w Koninie doszło do wypadku drogowego , w którym ciągnik siodłowy Volvo z chłodnią przewożący mięso przewrócił się na bok. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkości osiągnięta przez kierowcę.

Powiadomiony Dyżurny SKKM w Koninie do zdarzenia zadysponował samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Nr 2 w Koninie i zastęp ratowniczo - gaśniczy wraz z kontenerem chemicznym z JRG PSP Nr 1 w Koninie.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zabezpieczyli teren akcji oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. Kierowca przebadany przez przybyły zespół ratownictwa medycznego został zabrany do szpitala. Dalsze działania straży pożarnej polegały na przepompowaniu oleju napędowego z uszkodzonych zbiorników ciągnika siodłowego do pojemników zastępczych , zabezpieczeniu przewróconej lampy oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Następnie po przeładowaniu towaru z chłodni przystąpiono do działań mających na celu postawienie samochodu ciężarowego na koła przez pomoc drogową. Na koniec akcji zneutralizowano resztę płynów eksploatacjach z jezdni. Działania zostały zakończone późnym wieczorem .

Siły i Środki na miejscu:
361[ P]21 - GBA 2,5/16 Renault Midlum - JRG 1 Konin
362[ P]43 - SCRt Renault Kerax - JRG 2 Konin
361[ P]71 + 361-K1 - SCKn Jelcz 642 + kontener chemiczno - ekologiczny - JRG 1 Konin
360[ P]81 - Mercedes Benz 308d – KM PSP Konin
361[ P]90 - SLRr Toyota Hilux - JRG 1 Konin
WSPR Konin
Policja

Tekst - Szymon Budka

{ rsmediagallery tags="20130726_konin_przewrocony_samochod_ciezarowy_z_naczepa"}

Strażacki.pl

Czytaj również