Kopydłowo: Groźnie wyglądająca kolizja drogowa

Kopydłowo: Groźnie wyglądająca kolizja drogowa

W dniu 29 maja br., około godziny 11:55, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego Peugeot oraz samochodu dostawczego marki Renault. Dyżurny operacyjny natychmiast zadysponował do zdarzenia zastęp GBA 2,5/16 z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilczyna.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie potwierdzono. Według wstępnych ustaleń, kobieta kierująca samochodem osobowym, nie ustąpiła pierwszeństwa i doszło do zderzenia czołowo-bocznego. Strażacy niezwłocznie przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, rozwinięto także linię szybkiego natarcia. Osobom uczestniczącym w zdarzeniu nic się nie stało.

Dodatkowo, w pojazdach odłączono akumulatory. Oprócz tego, strażacy kierowali ruchem w miejscu zdarzenia. W trakcie działań prowadzonych przez policję, dowódca zastępu poprosił SK KM o wsparcie, w postaci wozu ze środkiem neutralizującym. Dyżurny na miejsce skierował zastęp SLRt z tej samej jednostki.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję, strażacy przystąpili do neutralizacji powstałych wycieków przy użyciu sorbentu. Usunięto elementy karoserii pojazdów z jezdni, asfalt posypano sorbentem, a następnie wszystko zostało pokryte pianą gaśniczą i zmyte. Po usunięciu pojazdów z jezdni, działania zakończono. W akcji trwającej ponad półtorej godziny brało udział 10 strażaków z OSP KSRG Wilczyn.

Siły i środki:
369[ P]81 - GBA 2,5/16 Star 266 /Szybicki - OSP KSRG Wilczyn
369[ P]82 - SLRt Fiat Ducato Maxi /PolCar - OSP KSRG Wilczyn
Policja

{ rsmediagallery tags="20130529_kopydlowo_kolizja_drogowa"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również