Kościan: Mężczyzna w płonącym mieszkaniu

Kościan: mężczyzna w płonącym mieszkaniu

W nocy z 22 na 23 czerwca br., o godz. 0.34 kościańscy strażacy zostali poinformowani o pożarze w budynku wielorodzinnym na ulicy Sierakowskiego. Mieszkająca na przeciwko palącego się mieszkania kobieta powiedziała, że widzi płomienie wydobywające się z okna mieszkania na I piętrze oraz że może znajdować się mężczyzna. Po zaledwie 4 minutach od zakończenia rozmowy pod budynkiem zjawiły się strażackie zastępy.

Ratownicy potwierdzili fakty opisane w zgłoszeniu i przystąpili do działań. Wraz z zabezpieczeniem i rozpoznaniem przystąpiono do ewakuacji 8 zaspanych osób z 3 mieszkań. Drzwi do jednego lokalu nie otwierały się, a głuche milczenie mobilizowało do jeszcze skuteczniejszych działań. Po drabinie przystawionej do okna dotarli do mieszkania, z którego wydobywał się dym. Styropianowe kasetony na suficie w pokoju szybko ugaszono. Po chwili odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę.

Wyważonymi chwilę wcześniej drzwiami wyniesiono go na zewnątrz. Strażacy z OSP Kościan zajęli się 67-letnim rannym, który do momentu przybycia pogotowia  odzyskał przytomność. Po przekazaniu go służbom medycznym uwaga strażaków skupiła się na sprawdzeniu czy gdzieś w mieszkaniu tli się jeszcze ogień. Kamerą termowizyjną monitorowano pogorzelisko i ewentualne drogi migracji ognia. Nic niepojącego nie stwierdzono. Na miejsce wezwano także służby energetyczne i gazowe aby szczegółowo sprawdziły stan instalacji w całym budynku. Okazało się, że pozostałe lokale mieszkalne nie ucierpiały i mieszkańcy mogli wrócić na dalszą część feralnej nocy do swoich mieszkań.
Pracująca na miejscu grupa dochodzeniowa Policji wraz z kierującym działaniami ratowniczymi, wobec zabezpieczonych śladów, ustalili, że to prawdopodobnie poszkodowany mężczyzna zaprószył ogień. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na kilka tysięcy złotych.

{ rsmediagallery tags="20130625_koscian_pozar_mieszkania"}

Strażacki.pl

Czytaj również