Koziczyn: Poważny pożar magazynu

Koziczyn: Poważny pożar magazynu 

W czwartek, 20 lutego 2014 roku, doszło do groźnego pożaru w miejscowości Koziczyn (woj. lubuskie, powiat słubicki, gmina Cybinka). O pojawieniu się ognia w jednym z budynków dyspozytor z SK KP w Słubicach poinformowany został kilka minut po godzinie 9:00. Jako pierwsze na miejscu pojawiły się dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cybince, które zastały zajętą przez ogień znaczną część pokrycia dachowego rozległego magazynu.

 

Do pomocy w walce z ogniem przybyły również: zastępy z JRG w Słubicach, JRG w Krośnie Odrzańskim, JRG w Świebodzinie, OSP Białków, OSP Sądów, łącznie 11 pojazdów, w tym dwa wysięgniki hydrauliczne. Działania prowadzone były od wewnątrz budynku, a w momencie powstania zagrożenia zawalenia się konstrukcji dachu, z zewnątrz przy wykorzystaniu wysięgników.

Sytuacja nie była łatwa do opanowania, ze względu na skomplikowany układ dachu i jego konstrukcję oraz szybkie rozprzestrzenianie się ognia. Po kilku godzinach żywioł udało się jednak opanować, a dogaszanie pogorzeliska trwało do godzin wieczornych. Przyczyną pożaru, w wyniku którego doszczętnie spłonęła całą konstrukcja dachu, prawdopodobnie było zaprószenie ognia podczas prowadzonych prac remontowych. Okoliczności zdarzenia bada policja.

{rsmediagallery tags="20140221_koziczyn_powazny_pozar_magazynu"}

Tekst i zdjęcia: Kamil Stachowiak OSP w Cybince

Strażacki.pl

Czytaj również