Kruchowo

Kruchowo - wybuch gazu w budynku wielorodzinnym

Kruchowo - wybuch gazu w budynku wielorodzinnym

To nie był spokojny Nowy Rok w podgnieźnieńskiej miejscowości Kruchowo, gdzie wczesnym popołudniem, doszło do wybuchu gazu w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Ciężko ranna została jedna osoba.

Do zdarzenia doszło około godziny 12:30 w jednym z mieszkań, trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego. Wybuch spowodował uszkodzenia konstrukcji budynku, okien, czy drzwi. Pierwsze zastępy PSP i OSP, które przybyły na miejsce zdarzenia, przeprowadziły rozpoznanie, zabezpieczyły miejsce wybuchu, udzieliły Kwalifikowaną Pierwszą Pomoc poszkodowanemu lokatorowi mieszkania, w którym doszło do wybuchu i ewakuowały pozostałych mieszkańców budynku. W trakcie działań zabezpieczona została też butla gazowa, która prawdopodobnie znajdowała się w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji. Na miejscu zdarzenia pojawiły się też Zespoły Ratownictwa Medycznego (w tym ,,Ratownik-2'' Lotniczego Pogotowia Ratunkowego), które przejęły najciężej rannego (poparzonego) lokatora i przetransportowały drogą lotniczą do szpitala. Pomocy udzielono też 4 innym mieszkańcom, którzy byli w szoku po zdarzeniu – nie wymagały one jednak hospitalizacji. Z pozostałych mieszkań ewakuowano łącznie 46 osób, które na czas działań służb, schronienie znalazły w pobliskiej świetlicy lub u swoich rodzin, czy sąsiadów. 

Na miejscu pracowali też funkcjonariusze Policji z Trzemeszna oraz Gniezna, który zabezpieczali wszelkie ślady na miejscu zdarzenia oraz wykonywali jego oględziny. Decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego, po godzinie 17:00, wszyscy ewakuowani mogli wrócić do swoich mieszkań. W działaniach udział wzięło łącznie 11 zastępów PSP i OSP z dwóch województw (wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego) oraz Grupa Operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. 

Szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Strażacki.pl

To nie był spokojny Nowy Rok w podgnieźnień

Galeria

Czytaj również