Leszno: Wypadek masowy - ćwiczenia

Leszno: Wypadek masowy - ćwiczenia

W dniu 20 czerwca br. na drodze powiatowej nr 106 pomiędzy miejscowościami Wojnowice – Zgliniec przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno – bojowe dla zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta Leszna oraz Miasta i Gminy Osieczna i Gminy Lipno.

Przyjęty scenariusz zakładał, że na moście łączącym kanał Obry z Jeziorem Wojnowickim doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku czego 9 osób zostało poszkodowanych. Ponadto wskutek kolizji rozszczelnieniu uległy zbiorniki paliwa w samochodach powodując zanieczyszczenie substancją kanału Obry. Przybyłe na miejsce zastępy zabezpieczyły teren działań, dokonały stabilizacji pojazdów biorących udział w zdarzeniu, zastosowały segregację osób poszkodowanych wraz z ich odpowiednim oznakowaniem, przeprowadziły ewakuację osób uwięzionych w pojazdach oraz udzieliły pomocy medycznej. Zlokalizowano i zneutralizowano wyciek paliwa i oleju z pojazdów.

W ćwiczeniach w roli obserwatorów uczestniczyli m.in. przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Starostwa Powiatowego w Lesznie, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego WSZ w Lesznie oraz rozjemcy z KM PSP Leszno.

{ rsmediagallery tags="20130622_leszno_wypadek_masowy"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/