Łoje - Łanięta: Dachowanie samochodu osobowego

Łoje - Łanięta: Dachowanie samochodu osobowego 

Dochodzi 19:30, cisza przed burzą. W Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego rozbrzmiewa się dźwięk telefonu alarmowego. 998, straż pożarna słucham? Piętro wyżej, strażacy prowadzą swoje codzienne czynności, o tej porze zabierali się pewnie do kolacji, gdzie na korytarzu rozbłysły się światła i zabrzmiał przeraźliwy dźwięk dzwonka, a następnie zapowiedź wyjazdu.

Uwaga, uwaga. Wyjazd alarmowy GBA, SLRt, powtarzam GBA i SLRt. Strażacy porzucili swoje dotychczasowe czynności i biegiem rzucili się do ześlizgu do garażu. Szatnia.
Ubiór.
Hełm.
Nomex.

Wozy odpalają. Bramy otwierają się automatycznie. Z garażu wyjeżdża pierwsze Iveco Turbo Daily. Chwilę później Renault Midlum. W oddali słychać jadącą karetkę. Za chwile kolejną - z Jednorożca.

Wszyscy kierują się do wypadku między miejscowościami Łanięta/Łoje. Jednakże teren Państwowej Straży Pożarnej pozostał pusty (wszyscy ratownicy pojechali na zdarzenie) dlatego do PSP zaalarmowani zostali ochotnicy z Mchowa - na zabezpieczenie terenu.

Na miejscu strażacy przystąpili do zabezpieczenia terenu, oraz pomocy poszkodowanym. Ratownicy podjęli decyzję o skierowaniu śmigłowca, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednakże pilot odmówił lądowania w trudnych warunkach (lasy, oraz trudny teren), dlatego najbardziej poszkodowaną osobę przetransportowano na teren szpitala (lądowisko: w oczekiwaniu na LPR).

Wstępne ustalenia policji mówią, że kierująca pojazd Opel Tigra pokonując zakręt, wjechała na grząskie, wysypane piaskiem pobocze jezdni, wpadając w poślizg. Skończyło się na dachowaniu. Dziewczyny wyszły z pojazdu o własnych siłach.

Aktualnie jedna przebywa w Makowskim szpitalu (zszywana twarz), druga natomiast przetransportowana śmigłowcem LPR'u do Warszawy. Kolejna, która odniosła najmniej obrażeń ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu.

{ rsmediagallery tags="20130821_loje_dachowanie_samochodu_osobowego"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet