Lubań: Zderzenie drogowe dwóch aut na obwodnicy

Lubań: Zderzenie drogowe dwóch aut na obwodnicy

Dnia 19 maja br. na drodze krajowej nr 30 relacji Zgorzelec – Jelenia Góra, na wysokości skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Mikołaja Kopernika w Lubaniu, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Fiat Uno i Ford Fiesta. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, policję i pogotowie ratunkowe.

 

Po chwili od przyjęcia zgłoszenia na miejscu zjawili się strażacy, którzy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, w tym obu pojazdów biorących w nim udział oraz do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej - kierującej Fiatem Uno. Następnie po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, kobieta z niegroźnymi obrażeniami ciała została przekazana w ręce ratowników i przewieziona do Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu, gdzie została poddana szczegółowym badaniom i obserwacji stanu zdrowia.

Pozostali na miejscu zdarzenia strażacy zajęli się neutralizacją płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z rozbitych pojazdów w skutek zdarzenia oraz uprzątnięciem nawierzchni drogi z elementów plastikowych i szklanych. Policja zajęła się dochodzeniem w sprawie wyjaśnienia przyczyn zderzenia obu pojazdów – przez okres trwania działań i czynności na lubańskiej obwodnicy panowały lekkie utrudnienia w ruchu kołowym.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu: Przegląd Lubański.

{ rsmediagallery tags="20130520_luban_wypadek_obwodnica"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również