Margońska Wieś: Tragiczne zderzenie z drzewem

Margońska Wieś: Tragiczne zderzenie z drzewem 

W poniedziałek 17.02.2014 roku, około godziny 9.30 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży odebrał zgłoszenie od Pogotowia Ratunkowego o wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 193 w Margońskiej Wsi. Do działań zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG w Chodzieży oraz zastęp z OSP Margonin.

 

W chwili dotarcia na miejsce zdarzenia zastępu z OSP na miejscu obecny był już Zespół Ratownictwa Medycznego z Chodzieży, a także patrol Policji. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że samochód osobowy marki Audi uderzył w przydrożne drzewo, a lekarz będący na miejscu wypadku stwierdził zgon młodego mężczyzny na skutek odniesionych obrażeń.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu zaworu w instalacji LPG. Na czas wykonywania czynności dochodzeniowych przez Policję pod nadzorem prokuratora ruch odbywał się objazdem zorganizowanym przez Policję i Straż Miejską. Na koniec działania ratowników polegały na pomocy w załadowaniu pojazdu na autolawetę oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych.

Na miejscu zdarzenia obecny był zastępca dowódcy JRG w Chodzieży. W działaniach trwających prawie 3 godziny udział brały GBA 2,5/16 StarMan oraz SLRr Mitsubishi z JRG w Chodzieży, zastęp GBA 2,5/16 Man z OSP Margonin, ZRM z Chodzieży oraz patrole Policji.

{ rsmediagallery tags="20140217_margonska_wies_tragiczne_zderzenie_z_drzewem"}
Tekst & zdjęcia: Rafał Heimann Osp Margonin

Strażacki.pl

Czytaj również