Jedlicze

Mężczyzna zasłabł na wysokości około 50 metrów. Akcja grupy wysokościowej w rafinerii Jedlicze

Mężczyzna zasłabł na wysokości około 50 metrów. Akcja grupy wysokościowej w rafinerii Jedlicze

W czwartek (9.01) przed godziną 12:00 na terenie rafinerii w Jedliczu, mężczyzna pracujący na wieży technicznej, na wysokości około 50 metrów zasłabł i potrzebował pomocy medycznej. Na pomoc ruszyli strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG Krosno. 

Przytomny mężczyzna znajdował się na wysokości około 50 metrów. Podczas prac remontowych stracił przytomność i potrzebował pomocy medycznej. Prawdopodobnie wraz z kolegą zatruł się gazami. Jeden z mężczyzn sam zszedł, niestety drugi potrzebował pomocy w miejscu zagrożenia. 

Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy z zakładowej Straży Pożarnej, którzy udzielili pomocy poszkodowanym. Strażacy z JRG Krosno z grupy wysokościowej oraz medycy SPPR Krosno weszli po rusztowaniu do drugiego mężczyzny. 

Podjęto decyzję, że mężczyzna będzie transportowany za pomocą drabiny mechanicznej. Podczas akcji ratowniczej do medyków zgłosili się kolejni pracownicy, którzy poczuli się źle. W sumie do szpitala trafiło cztery osoby.

W akcji brali udział:

  • Zakładowa Straż Pożarna Orlen Południe
  • JRG Krosno (GCBARt, SD39, SLOp, SLRwys)
  • SPPR Krosno
  • OSP KSRG Żarnowiec
  • OSP Jedlicze

Na miejsce zostali wezwani również ratownicy GOPR Bieszczady, jednak sytuacja została opanowana i w trakcie dojazdu grupa została odwołana. 

Info/foto dzieki uprzejmości Krosno 112 

Strażacki.pl

W czwartek (9.01)

Czytaj również