Mirosławice: Czołowe zdarzenia na DK 35

Mirosławice: Czołowe zderzenie na DK 35 

Dzisiaj w nocy, tj. 21 października br. około północy służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na 67 kilometrze drogi krajowej nr 35 w Mirosławicach. Natychmiast na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Kąty Wrocławskie, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników PSP na miejscu były już dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Poza drogą znajdowały się dwa pojazdy po czołowym zdarzeniu. Bus leżał na boku natomiast osobówka na dachu.

Ratownicy medyczni wspólnie ze strażakami zabezpieczyli dwie osoby poszkodowane, które następnie zostały przetransportowane do karetek. Po wstępnym zaopatrzeniu kierowcy zostali odwiezieni do szpitala.

Dodatkowo strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w pojazdach, oświetlili teraz działania, zneutralizowali płyny eksploatacyjne oraz postawili pojazdy na kołach. Na czas prowadzonych działań w miejscu zdarzenia odbywał się ruch wahadłowy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję działania zakończono.

Kilka godzin wcześniej również na DK 35, trzy kilometry wcześniej doszło do zderzenia motocykla oraz samochodu osobowego. Na szczęście w tej kolizji nikt nie został odwieziony do szpitala. Motocyklista z ogólnymi potłuczeniami pozostał na miejscu.

{ rsmediagallery tags="20131021_miroslawice_czolowe_zdarzenie_na_dk_35_"}

Strażacki.pl

Czytaj również