Miszewo

Miszewo: Strażacy PSP jadący do akcji mieli wypadek

Miszewo: Strażacy PSP jadący do akcji mieli wypadek

18 listopada 2020 roku po godzinie 5 rano doszło do wypadku z udziałem jednego samochodu osobowego na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Nowy Tuchom.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym marki Toyota Yaris w wyniku najechania na wysepkę utracił panowanie nad pojazdem, który obrócił się o 180 stopni i przewrócił na prawy bok. Kierowca znajdował się uwięziony w samochodzie.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy i przekazaniu go obsadzie ZRM. Uszkodzony pojazd został usunięty na pobocze.

W tym samym czasie jadący alarmowo do tego zdarzenia samochód pożarniczy z JRG Kartuzy uczestniczył w kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetną w miejscowości Miszewo. Przejeżdżając przez skrzyżowanie wóz strażacki, został uderzony przez samochód osobowy, który wjechał na skrzyżowanie od strony Banina.

W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego marki Renault Scenic oraz prawy bok samochodu pożarniczego marki Star-Man. Kierowca samochodu osobowego po przebadaniu przez zespól ZRM pozostał na miejscu zdarzenia.

Z ustaleń wynika, że wóz strażacki jechał alarmowo na akcję ratowniczą do wypadku, do którego doszło w Nowym Tuchomiu. Przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle w wóz strażacki uderzył prawidłowo jadące renault scenic, którym kierował mężczyzna. Żadnemu z uczestników zdarzenia nic się nie stało - informuje st, kpt. Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach. 

Źródło: KP PSP Kartuzy

Strażacki.pl

18 listopada 2020 roku po godzinie 5 rano doszło do wypadku z udziałem je

Galeria

Czytaj również