Mochnaczka Wyżna

Mochnaczka Wyżna - zderzenie samochodu osobowego z quadem

Mochnaczka Wyżna - zderzenie samochodu osobowego z quadem

6 lipca około godziny 22.50 zastępy z JRG Krynica Zdrój oraz OSP Mochnaczka Wyżna zadysponowane zostały do działań w Mochnaczce Wyżnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr.75 doszło do zderzenia samochodu osobowego Ford Mondeo w którym podróżowało dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci z Quadem, którym podróżował kierowca. W wyniku zdarzenia kierujący Quadem został wyrzucony z pojazdu na pobocze drogi za barierę ochronną około 20 metrów od miejsca kolizji. Osoby postronne będące na miejscu zdarzenia stwierdziły zatrzymanie krążenia i przystąpiły do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Osoby podróżujące w samochodzie opuściły pojazd przed przybyciem zastępu PSP. Kierowca pojazdu doznał urazów, pozostałe osoby nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Po kolizji pojazdów, Quad znajdujący się na poboczu drogi uległ zapaleniu i został ugaszony przez osoby postronne przy użyciu gaśnicy proszkowej. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych z samochodu. Ruch pojazdów został zablokowany w obu kierunkach. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy Quada. Pomocy udzielano między innymi przy wykorzystaniu AED. Strażacy wykonywali resuscytację do przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego.

Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na pomocy załodze karetki Pogotowia Ratunkowego w resuscytacji krążeniowo - oddechowej do czasu odzyskania funkcji życiowych przez poszkodowanego. Udzielono pomocy kierowcy Forda. Dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych, odpięto klemy w pojeździe, oświetlono teren akcji oraz usunięto rozbite części karoserii pojazdów. Poszkodowany z Quada został przetransportowany do szpitala. Poszkodowany z Forda pozostał na miejscu zdarzenia. Kierowca quada z ciężkimi obrazeniami trafił do szpitala, niestety nie udało się uratować mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia pozostała OSP Mochnaczka Wyżna do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych przez Policję. Po wykonanych czynnościach przez Policje oraz pojazdy zostały zabrane z miejsca zdarzenia, jezdnie oczyszczono oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych na jezdni. Działania strażaków trwały pięć i pół godziny.

 

Źródło: KW PSP w Nowym Sączu

Strażacki.pl

6 lipca około godziny 22.50 zastępy z JRG Krynica Zdrój oraz OSP Mochnaczk


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również