Murowana Goślina

Murowana Goślina - pożar dachu hali widowiskowo-sportowej

Murowana Goślina - pożar dachu hali widowiskowo-sportowej

Do groźnie wyglądającego pożaru na dachu hali widowiskowo-sportowej w podpoznańskiej Murowanej Goślinie, doszło we wtorkowe popołudnie. Na miejscu działało kilkanaście zastępów PSP i OSP.

Do pożaru doszło około godziny 13:30, ogień pojawił się na dachu hali widowiskowo-sportowej w Murowanej Goślinie, przy ul.Mściszewskiej. Jak informowali świadkowie zdarzenia, początkowo towarzyszyło mu silne zadymienie, a ogień widoczny był nawet z obwodnicy miasta. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy PSP z JRG-8, 1 i 5 Poznań oraz OSP Murowana Goślina, Białężyn, Czerwonak, Promnice i Boduszewo. Przybyli na miejsce strażacy, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do działań gaśniczych w natarciu. Ogień objął część dachu, w której znajdowały się prawdopodobnie urządzenia klimatyzacji i wentylacji obiektu. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom, pożar nie zdołał się rozprzestrzenić na pozostałą część dachu, a sama sytuacja została opanowana po kilkunastu minutach. Następnie przystąpiono do dogaszania pożaru, w tym celu konieczne okazało się częściowe rozebranie spalonego fragmentu dachu. W działaniach wykorzystano także podnośnik hydrauliczny z poznańskiej ,,piątki'' oraz drabinę z JRG-1 Poznań.

Jak informowali strażacy, z budynku ewakuowano 1 osobę, natomiast jeszcze przed przyjazdem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, z budynku samodzielnie ewakuowało się 50 osób. Na miejscu pożaru pojawił się też z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu - mł. bryg. Rafał Kociemba, który przejął dowodzenia nad prowadzonymi działaniami. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, a działania JOP zakończyły się przed godziną 16.

Strażacki.pl

Do groźnie wyglądającego pożaru na dachu h


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również