Nie żyje piąta ofiara pożaru w Jastrzębiu Zdrój

Nie żyje piąta ofiara pożaru w Jastrzębiu Zdrój 

Dziesiątego maja, w nocy, w domu jednorodzinnym w Jastrzębiu Zdrój wybuchł pożar, w którym dwoje dzieci śmiertelnie zatruło się czadem. Trójka ich rodzeństwa i rodzice trafili do szpitali. Niestety, kilka dni później matka i dziecko zmarło w szpitalu. Natomiast dzisiaj zmarła 13-latka, piąta ofiara pożaru.

Przypomnijmy tą tragiczną w skutkach noc. W chwili zdarzenia w domu przebywało sześć osób - matka i pięcioro dzieci. Jak podaje straż pożarna, pożar nie był duży i szybko został ugaszony. Strażacy mieli problem z dotarciem do źródła ognia i domowników, przez zabezpieczenia antywłamaniowe, w które zabezpieczony został dom.

4-latkę i 13-latkę reanimowano na miejscu zdarzenia - bezskutecznie. Reszta domowników została przewieziona do szpitali w Cieszynie i Jastrzębiu Zdrój. Ojciec, który dowiedział się o zaistniałej sytuacji, zasłabł i również trafił do szpitala.

Stan matki i 10-letniego syna był bardzo ciężki. Oboje walczyli o życie w jastrzębskim szpitalu. Niestety nie udało się ich uratować.

Dzisiaj w cieszyńskim szpitalu zmarła piąta ofiara tego tragicznego pożaru - 13-latka. Z pożaru ocalał tylko 16-latek, który zaalarmował straż pożarną i ojciec, który w tym czasie był w pracy.

Władze miasta zapewniają, że ojciec i syn mogą liczyć na pomoc psychologa. Poszkodowanym zostało zapewnione mieszkanie i wsparcie finansowe.

Strażacki.pl

Czytaj również