Niemcy: Wypadek polskiego autokaru na autostradzie A9

Niemcy: Wypadek polskiego autokaru na autostradzie A9

W dniu dzisiejszym około godziny 4:15 nad ranem pomiędzy Norymbergą, a Monachium tuż przy zjeździe Ingolstadt Południe na autostradzie A9 w Niemczech doszło do poważnego wypadku z udziałem polskiego autokaru wycieczkowego, którym podróżowały 43 osoby, w tym dwóch kierowców. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, trzy zostały przetransportowane do szpitala w stanie ciężkim, a trzydzieści dwie odniosły lekkie obrażenia.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowane zostały okoliczne jednostki straży pożarnej, policji oraz pogotowia ratunkowego, a także śmigłowce ratownicze, które przetransportowały ciężko rannych do okolicznych szpitali. Osoby z lżejszymi obrażeniami były opatrywane na miejscu, część z nich została przewieziona karetkami do szpitala. Niestety śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Jeden z ciężko poszkodowanych był uwięziony we wraku autobusu i został ewakuowany przez strażaków. Większość uczestników wypadku zdążyła samodzielnie opuścić rozbity autokar jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych.

 

 

Jak podają niemieckie media, rzecznik policji w Ingolstadt - Peter Griesser poinformował, że polski autokar wyprzedzał jadącą przed nim ciężarówkę, a następnie gwałtownie skręcił na prawy pas jezdni, uderzył w nasyp oraz barierę energochłonną, po czym przewrócił się na bok. W trakcie oględzin nie stwierdzono udziału innych pojazdów.

Polskim autokarem jechały dzieci z prywatnego gimnazjum przy ul. Malinowskiego w Lwówku Śląskim. Uczniowie jechali na "zieloną szkołę" do Francji. Do Ingolstadt wysłano drugi autokar, którym uczestnicy wycieczki wrócą do domu.

MSZ informuje, że polscy konsulowie są w stałym kontakcie z niemiecką policją. Uruchomiona została specjalna linia telefoniczna dla rodzin poszkodowanych: +49 89 418 60 836. Również lwówecki samorząd utworzył specjalny numer telefonu 75 647 78 99, pod którym można uzyskać informacje o poszkodowanych w wypadku.

Zdjęcie z miejsca wypadku można zobaczyć na: http://www.rosenheim24.de/news/bayern/ingolstadt-toter-schwerverletzte-busunglueck-2946065.html

Foto: maps.google.pl

Strażacki.pl

Czytaj również