Piwniczna-Zdrój

Nietypowa akcja strażaków. Jeleń nabił się na ogrodzenie posesji

Nietypowa akcja strażaków. Jeleń nabił się na ogrodzenie posesji

W piątek, 8 maja po godzienie 5 rano zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Piwniczna Zdrój zadysponowane zostały do działań w Piwnicznej Zdroju. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na jednej z posesji znajdował się ranny jeleń uwięziony na bramie ogrodzeniowej.

Działka była ogrodzona ale  niezabudowana. Na miejscu brak właściciela. Na miejscu obecna Policja.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Nie było możliwości uwolnienia zwierzęcia ze względu na jego dużą ruchliwość, pobudzenie oraz agresywność. Policja poinformowała Nadleśnictwo Piwniczna Zdrój o zaistniałej sytuacji i o konieczności przyjazdu na miejsce leśniczego. Wyłączono jeden pas ruchu i kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. 

Na miejsce dotarł leśniczy do spraw łowieckich. W trakcie działań zwierzę zdechło. Na prośbę leśniczego przy użyciu narzędzi hydraulicznych zsunięto bramę z zawiasów i uwolniono martwe zwierzę. Miejsce działań zmyto jednym prądem wody. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Źródło: KM PSP w Nowym Sączu 

Strażacki.pl

W piątek, 8 maja po godzienie 5 rano zastępy


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również