Lipka

Niszcząca siła gazu. Doszło do eksplozji i naruszenie konstrukcji budynku

Niszcząca siła gazu. Doszło do eksplozji i naruszenie konstrukcji budynku

29 kwietnia około godziny 20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w m. Lipka.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano niezwłocznie zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotowie oraz najbliższe jednostki OSP. Po dojeździe i rozpoznaniu potwierdzono, że w wyniku ulatniania się gazu propan-butan z butli 11kg. w obiekcie doszło do wybuchu i w konsekwencji do pożaru.

Mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed dojazdem służb ratowniczych nie odnosząc obrażeń. Działania jednostek Straży Pożarnej polegały na podjęciu działań gaśniczych w wyniku, czego pożar  został ugaszony, ewakuowano butle z gazem propan-butan, poddano je następnie chłodzeniu w wyznaczonym miejscu, doraźnie zabezpieczono całość budynku. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa także konstrukcja budowlana obiektu – czynności dochodzeniowe prowadzi Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wspólnie z Policją i biegłym z zakresu pożarnictwa.

W trwających blisko trzy godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było 40 strażaków z KP PSP Złotów w tym grupa operacyjna w składzie Komendant Powiatowy PSP i z-ca D-cy JRG a także członkowie OSP Lipka, OSP Batorowo, OSP Zakrzewo, OSP Głomsk przy wsparciu Policji, służb Pogotowia Energetycznego, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz władz samorządowych Gminy Lipka.

Źródło: KP PSP Złotów

Strażacki.pl

29 kwietnia około godziny 20 do Stanowiska Ki


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również