Nowa Wieś Wielka: Pożar domu - jedna osoba w szpitalu

Nowa Wieś Wielka: Pożar domu - jedna osoba w szpitalu

W dniu 28 lutego około godziny 22:30 Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o palącej się kanapie w domu jednorodzinnym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu zastano palące się poddasze budynku jednorodzinnego, ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia oraz rozbiórki konstrukcji dachu od środka budynku.

 

Podano 2 prądy wody w natarciu na palące się elementy konstrukcji, pomimo tego ogień nadal rozprzestrzeniał się po poszyciu dachu. Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o zadysponowaniu drabiny mechanicznej z JRG-1, po której zostały wprowadzony trzeci prąd wody celem powstrzymania rozprzestrzeniającego się ognia. W trakcie działań zadysponowany został także lekki samochód Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, który dowiózł na miejsce akcji butle z powietrzem dla działających na miejscu ratowników.

Dalsze działania ograniczały się do rozbiórki przepalonych elementów konstrukcji oraz przelaniu pogorzeliska. W wyniku pożaru ucierpiał jego właściciel, który prawdopodobnie przez podtrucie gazami pożarowymi stracił przytomność, po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowany został przekazany pogotowiu ratunkowemu i odwieziony do szpitala. Jednostki Straży Pożarnej zakończyły swoje działania po około 4 godzinach.
{ rsmediagallery tags="20140304_nowa_wies_wielka_pozar_domu"}
Więcej zdjęć oraz wideo na stronie jednostki: www.ospbrzoza.pl

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet