Nowy Sącz

Nowy Sącz: pożar marketu ze sprzętem RTV i AGD - w akcji ponad 100 strażaków

Nowy Sącz: pożar marketu ze sprzętem RTV i AGD - w akcji ponad 100 strażaków

W poniedziałek 21 września około godziny 6.36 zastępy z JRG nr 2 nr 1  w Nowym Sączu oraz zastępy najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do zdarzenia w Nowym Sączu przy ulicy Węgierskiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w markecie nie było osób a  z całej połaci stropodachu wydobywały się kłęby dymu. Ze względu na zadymienie, wysoką  temperaturę oraz zawalone elementy stropodachu nie było możliwości wejścia do wnętrza budynku.

Działania gaśnicze prowadzono przez dostępne drzwi i okna w obiekcie.  Z podnośnika przez stropodach podjęto próby przedostania się do obiektu w celu podania skutecznych prądów wody.  Jednak ze względu na nagrzanie konstrukcji stropodachu oraz zadymienie nie było również możliwości wykonania otworów w celu podania środka gaśniczego. W związku z tym prowadzono działania mające na celu schłodzenie konstrukcji stropodachu oraz równocześnie  podawano prądy wody do wnętrza budynku poprzez dostępne drzwi i okna w budynku. Dach chłodzono wodą a w celu stłumienia pożaru podano pianę. Po schłodzeniu konstrukcji stropodachu,  wykonano w nim otwory w celu oddymienia  budynku oraz podania prądów środka gaśniczego do wnętrza. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia spalonych  elementów stropu oraz wyposażenia. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 24 zastępy i 103 strażaków.

Do gaszenia wykorzystano podnośnik i drabinę mechaniczną oraz trzy cysterny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło: KM PSP w Nowym Sączu 

Strażacki.pl

W poniedziałek 21 września około godziny 6.36 zastępy z JRG nr 2 nr 1&n

Galeria

Czytaj również