Nowy Tomyśl: Karambol na autostradzie z udziałem pięciu samochodów

Nowy Tomyśl: Karambol na autostradzie z udziałem pięciu samochodów

W niedzielę 23 czerwca 2013r. po godzinie 3 nad ranem, w okolicach miejscowości Łomnica, na południowej nitce A2 w kierunku Poznania, doszło do karambolu z udziałem pięciu aut. Autostrada w tym miejscu zablokowana była przez około 3 godziny.

W pierwszej kolejności kierujący Mercedesem Sprinterem prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia za kierownicą, uderzył w barierę oddzielającą pasy ruchu doprowadzając do dachowania pojazdu. Mercedes po zderzeniu z barierą przeleciał na przeciwny pas ruchu, zatrzymując się na dachu i częściowo tarasując szybki pas autostrady w przeciwnym kierunku. Na to zdarzenie najechał Volkswagen Touran, którego kierowca postanowił zatrzymać swój pojazd i udzielić pomocy uczestnikowi wcześniejszego dachowania. Niestety po chwili na zatrzymanego Volkswagena wjechały trzy busy: dwa Mercedesy Sprintery oraz Volkswagen Krafter.

Na szczęście w tym groźnie wyglądającym karambolu, w którym uczestniczyło 20 osób, tylko 5 z nich zostało rannych, a w przypadku 3 osób zaszła konieczność transportu do szpitala w Nowym Tomyślu w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Ich życie nie było zagrożone. Wstępnie straty w rozbitych pojazdach oszacowano na kwotę około 85 tysięcy złotych. W akcji ratowniczej udział wzięły dwa samochody ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl , dwa pojazdy pożarnicze z jednostki OSP Zbąszyń oraz dwie karetki pogotowia ratunkowego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz pomocy w postawieniu przewróconego pojazdu na koła. Na skutek wypadku autostrada w kierunku Poznania była całkowicie zablokowana przez ponad 3 godziny. Przyczyny zdarzenia ustalają policjanci.

{ rsmediagallery tags="20130624_nowy_tomysl_karambol_na_autostradzie"}

Strażacki.pl

Czytaj również