Oborniki: Zderzenie osobówki i samochodem osobowym z naczepą

Oborniki: Zderzenie osobówki i samochodu ciężarowego z naczepą

W sobotę 22 lipca br.,  ok. godz. 11:58 Dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu osobowego w odległości około dwóch kilometrów od Obornik na drodze krajowej S-11 w kierunku Piły.

Do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG Oborniki. Po dojeździe na miejsce KDR stwierdził, że samochód osobowy zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym, a w środku pojazdu znajduję się uwięziony kierowca. Natomiast kierujący samochodu ciężarowego samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Działania ratowników skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach.

Do uwolnienia kierowcy użyto sprzętu hydraulicznego, poszkodowanemu udzielono KPP i przekazano go Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy uprzątnęli uszkodzone elementy pojazdów oraz zneutralizowali substancje ropopochodne. Na czas działań droga krajowa S-11 została zablokowana. Po zakończeniu akcji na miejscu pozostał patrol Policji.

{ rsmediagallery tags="20130624_Oborniki_pozar_z_tirem"}

Strażacki.pl

Czytaj również