Oława: Pożar w budynku wielorodzinnym

Oława: Pożar w budynku wielorodzinnym

Tuż przed godziną 17 w dniu 5 kwietnia 2013 roku do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Oławie wpłynęło zgłoszenie o pożarze wyposażenia pomieszczenia kuchennego w mieszkaniu mieszczącym się w Oławie na pl. Zamkowym. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwie sekcje gaśnicze.

W niespełna kilka minut na miejscu pojawiły się zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oławie w sile 521[ D]23 GBA 2/24 StarMAN 14.225 oraz 521[ D]53 SH-25 MAN 12.240. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że mieszkanie znajduje się na parterze czterokondygnacyjnego budynku. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania i bardzo szybko opanowali sytuację. W następnej kolejności przewietrzyli mieszkanie bez użycia specjalistycznego sprzętu. Decyzją dowodzącego działaniami z drogi została odwołana sekcja gaśnicza z JRG Jelcz Laskowice. Na miejscu zdarzenia po około dziesięciu minutach od zgłoszenia dotarło również pogotowie energetyczne.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji ratowniczo-gaśniczej udało się zażegnać zagrożenie już w zarodku. Zastępy wróciły do koszar po kilkudziesięciu minutach.

{ rsmediagallery tags="20130405_pozar_w_kuchni"}

Strażacki.plCzytaj również