Opole

Opole: Tragiczny wypadek - kierowca spłonął żywcem

Opole: Tragiczny wypadek - kierowca spłonął żywcem

Wczoraj 18 lutego 2021 roku po godzinie 21 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 – ulica Powstańców Warszawskich – w Opolu. 

Ustalono, że w wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z mikrobusem doszło do pożaru obu pojazdów. Strażacy podali 3 prądy gaśnicze w kierunku pożaru. Jednocześnie KDR potwierdził, że z pojazdu typu bus przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej ewakuowało się 12 osób (w tym 10 dzieci) i znajdowały się poza strefą oddziaływania pożaru.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych strażacy prowadzili segregację osób poszkodowanych, która następnie kontynuował kierujący akcją medyczną przybyły z pierwszego zespołu ratownictwa medycznego. Po wstępnym stłumieniu pożaru stwierdzono w samochodzie osobowym zwęglone ciało kierowcy.

W toku działań okazało się, że w zdarzeniu brały udział dodatkowe dwa samochody osobowe.

Łącznie pomocy medycznej udzielono 14 osobom, z których 3 strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a łącznie 7 osób zostało decyzją KAR przetransportowanych do szpitala.

Źródło: KW PSP Opole
Zdjęcia: KM PSP Opole

Strażacki.pl

Wczoraj 18 lutego 2021 roku po godzinie 21 do Dyżurnego Stan

Galeria

Czytaj również