Orzysz: Niespokojny majowy weekend na mazurskich drogach

Orzysz: Niespokojny majowy weekend na mazurskich drogach

Na drogach powiatu piskiego w ciągu długiego weekendu majowego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Do dwóch z nich doszło na drodze krajowej 63 pomiędzy miejscowościami Orzysz - Pisz. Na szczęście w obu przypadkach obyło się bez ofiar śmiertelnych.

 

 

W dniu 1 maja 2013 roku na trasie Orzysz - Pisz zderzyły się trzy samochody osobowe. Do czołowego zderzenia pojazdów doszło w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

 

W zdarzeniu ucierpiał również pojazd wyprzedzany. Poszkodowanym w wypadku był jeden z druhów orzyskiej OSP, który podjął pierwsze działania ratownicze na miejscu zdarzenia. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG w Piszu oraz jeden zastęp z OSP Wiartel. Dwóch poszkodowanych przewieziono do szpitala w Piszu.

Na tej samej trasie miała miejsce kolejna kolizja w dniu dzisiejszym tj. 4 maja 2013 roku. W okolicy Szczech Wielkich kierowca samochodu osobowego Daewoo Lanos ciągnącego przyczepkę z drewnem w pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie.

 

Na szczęście kierującemu nic się nie stało i przy pomocy strażaków wydostał się z leżącego na dachu pojazdu. W zabezpieczeniu zdarzenia brały udział dwa zastępy z JRG Pisz oraz jeden zastęp z OSP Orzysz.

Foto: OSP Orzysz 

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/