Osiedle Niewiadów: Strażacy pomogli choremu dziecku

Osiedle Niewiadów: Strażacy pomogli choremu dziecku

Wczoraj w dniu 6 listopada br. straż pożarna została powiadomiona o dość nietypowym zdarzeniu. W godzinach popołudniowych w Osiedlu Niewiadów doszło do przerwy w dostawie prądu, co spowodowało zatrzymanie pracy aparatury medycznej, która była bardzo potrzebna do prawidłowego funkcjonowania chorego dziecka u jednej z rodzin zamieszkujących osiedle.

Pierwszą myślą, która przyszła do głowy członkom rodziny było szukanie pomocy u strażaków, po czym wykonano telefon do straży pożarnej, która nie odmówiła pomocy i zareagowała błyskawicznie.

Na miejsce zdarzenia z jednostki OSP Ujazd zadysponowano samochód lekki z dwoma agregatami prądotwórczymi oraz zastęp z JRG Tomaszów również z agregatem. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji rozwinięto przedłużacz, który został podłączony do działającego agregatu. Na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał chore dziecko stwierdzając, że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Dzięki szybkiej reakcji rodziców oraz straży pożarnej aparatura medyczna po nie długim czasie znów zaczęła działać,
a schorowane dziecko znów mogło swobodnie oddychać. Akcja zakończyła się po około godzinie wraz z włączeniem prądu przez zakład energetyczny.

Siły i środki:
OSP UJAZD :
Fiat Ducato 2,8 JTD GBLM 0,2/0,4

JRG TOMASZÓW MAZ :
Scania P360 GCBAPr 4/32/500

{ rsmediagallery tags="20131107_osiedle_niewiadow_strazacy_pomogli_choremu_dziecku"}

Strażacki.pl

Czytaj również